Parfüm fabrikasında yangın: Ölü sayısı 3’e yükseldi

İzmir’de önceki hafta parfüm fabrikasında çıkan yangında yaralanan 45 yaşındaki işçi Abdullah Genç de yaşamını yitirdi. Ölü sayısı 3’e yükseldi.

DHA’nın aktardığna göre Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan parfüm fabrikasında, 17 Ocak’ta yangın çıktı. Alevler kısa sürede fabrikayı sararken, yangın itfaiye ekiplerinin 1 saatlik çalışması ile söndürüldü. Ekiplerin yaptığı kontrolde 43 yaşındaki 3 çocuk babası işçi Kadir Zor’un cansız bedenine ulaşıldı. Yangında ağır yaralanan Kadir Zor’un ağabeyi Mustafa Zor (45), Yelit Özçelik (49) ve Abdullah Genç (45) ise ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Fabrikada parfüm üretimine bir süre önce son verildiği, binanın kalan parfümler ile üretimde kullanılan malzemeler için depo olarak kullanıldığı ve işçilerin temizlik için iş yerinde bulundukları iddia edilirken, yangından 1 gün sonra yaralılardan Yelit Özçelik yaşamını yitirdi.

Yaralı işçilerden Abdullah Genç ise 12 gün sonra, bugün hayatını kaybetti.

Öte yandan yangınla ilgili fabrika yetkilileri M.Ü. ve B.Ç. gözaltına alınıp, işlemleri sonrası sevk edildiği adliyede tutuklanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx