Özgür Özel’in “geriye gitti” dediği üç CHP’li büyükşehirden biri Hatay mı? 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “11 büyükşehirden geriye giden üç il vardı sadece” diye yaptığı açıklamadaki illerden birinin Hatay olduğu iddia edildi.

CHP lideri Özel, geçen hafta yaptığı konuşmasında 11 büyükşehir için “11 büyükşehirden geriye giden üç yer vardı sadece” dedi. 

10Haber’den Hazar Dost’a konuşan CHP’li kaynaklara göre Özel’in ‘geriye gittiğini’ vurguladığı üç şehirden biri 6 Şubat depremlerinde en büyük hasarı alan illerden Hatay. CHP deprem sonrası tepkiler ve açıklamalar nedeniyle Hatay’daki adayını değiştirebilir, fakat CHP İl Başkanı genel merkezle aynı görüşte değil. 

Birçok partili Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş’ın deprem dönemindeki açıklamaları politikaları nedeniyle Hataylılarca eleştirildiği görüşünde. Bu nedenle Savaş da kamuoyu önünde olmayı çok tercih etmiyor. 

CHP Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki ise Özel’in açıklamasındaki üç ilden birinin Hatay olduğunu düşünmediğini söyledi ve “Lütfü Savaş’tan başka isimle seçim kazanmamız zor. Hatay büyük yara aldı. Enkaz içindeyiz. Eleştiriler de bunlar göz önünde bulundurularak yapılmalı. Hatay için bizim yeni bir isim düşüncemiz yok” dedi. 

TIKLAYIN – Özgür Özel: 11 büyükşehir belediyesinin sadece 3’ünde, 2019’dan geriye gidiş yaşanıyor

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx