Dilan Polat’ın kremlerini Lüleburgaz’daki bal ormanına mı döktüler?

Kara para aklama suçlamasıyla tutuklanan fenomen ve güzellik merkezi sahibi Dilan Polat hakkında kasım ayında başlatılan operasyonun hemen ardından Lüleburgaz’da iki köy ortasına dökülen sıvı kremler dikkati çekti. Geçimini arıcılıkla sağlayan köylüler şikâyette bulunurken, söz konusu kremlerin Dilan Polat için Bulgaristan’dan getirilen ve soruşturmalar başlayınca panikle o bölgeye döküldüğü iddiası ortaya atıldı.

Hürriyet’e konuşan Turgutbeyli Kenan Gören, jandarmanın çevre timinin sıvıyı analiz ettiğini ancak sonucu kendileriyle paylaşmadıklarını söyledi. Sıvının tehlikeli atık olup olmadığını öğrenmek için numune alarak özel bir laboratuvarda sıvıyı analiz ettirdiklerini anlatan Gören, şunları söyledi:

“Analiz neticesinde bu sıvının krem ham maddesi olduğunu söylediler. O günlerde Dilan Polat tutuklanmış ve sorguya alınmıştı. Onların kremlerinin de Bulgaristan’dan getirildiği ortaya çıkmıştı. Biz de köyümüze dökülen bu sıvıların Bulgaristan’dan onlar için getirilmiş ham maddeler olduğunu tahmin ediyoruz. Çünkü Lüleburgaz çevresinde kimya fabrikaları var, muhtemelen oralara getirilmiş, tutuklamalar, soruşturmalar başlayınca panikleyip bal ormanımıza dökülmüş, diye düşünüyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx