Aynı aileden 5 kişinin öldüğü komşu saldırısında 11 yaşındaki Ceyda, “Sıra bize geliyor” diyerek yardım istemiş

Ankara’nın Sincan ilçesinde Tahsin Ünsür‘ün (72), gürültü yaptıkları iddiasıyla ile öldürdüğü 5 aile üyesinden Ceyda Turgut‘un (11), balkona çıkarak komşularından, “Babam ile kardeşimi öldürdü, sıra bize geliyor” diyerek yardım istediği ortaya çıktı.

Olay, dün saat 23.45 sıralarında Mustafa Kemal Mahallesi Papatya Sokak’taki Kader Apartmanı’nda meydana geldi. Binada yalnız yaşayan Tahsin Ünsür, üst kat komşusu Hamdi Turgut (41) ile çocukları gürültü yaptığı gerekçesiyle tartıştı. Tahsin Ünsür, tartışmanın ardından evde aldığı pompalı tüfekle aileye saldırdı. Hamdi Turgut, annesi Behiye (71), eşi Sunay (40), oğlu Mustafa (13) ve kızı Ceyda Turgut tüfekle vuruldu. Ailenin zihinsel engelli oğlu E.T. (4) ise saldırıdan yara almadan kurtuldu. 5 kişinin hayatını kaybettiği belirlenirken, Tahsin Ünsür, polis ekiplerince gözaltına alındı. E.T. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca koruma altına alındı.

“Neden bir şey yapmadınız”

Hurdacılık yaparak geçimini sağlayan Hamdi Turgut, eşi, çocukları ve annesinin cenazesi, Ankara Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edildi. Turgut ailesinin akrabası bir kadın, olay yerine gelerek Tahsin Ünsür’ün evini taşladı. Dairenin camlarını kıran kadın, apartmandakilere de ‘Neden bir şey yapmadınız’ diyerek tepki gösterdi.

“Sizi öldüreceğim diyerek tehdit ediyordu”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx