Emekliye İkramiye Kesinleşti: Bu Sene 2 Kez Bu Rakam Dağıtılacak

EYT düzenlemesinin kabul edilmesiyle Türkiye’deki emekli sayısı 16 milyonu aştı. Yapılan son zamlarla birlikte, 2024 yılında emeklilere yüzde 49.25 oranında artış yapıldı.

Ancak, emeklilerin beklentilerini karşılamayan bu zammın ardından, bayram ikramiyelerine umutlar bağlandı.

Yapılan zam ile birlikte en düşük emekli maaşını sadece 10 bin lira olarak belirlenmiş oldu. Yüksek enflasyonun gölgesinde maaşlarının eridiğini gören milyonlarca emekli, umutlarını Ramazan ve Kurban Bayramı’nda ödenecek ikramiyelere bağlamış durumda.

Hükümetten, emeklilere yapılacak olan 1500 TL’lik ek ikramiye konusunda resmi açıklama geldi. Bu adımlar, emekliler arasındaki beklentileri ve endişeleri de beraberinde getiriyor.

EYT düzenlemesinin Meclis’ten onaylanmasıyla birlikte Türkiye’deki emekli sayısı 16 milyonun üzerine çıktı. Son zam kararlarıyla birlikte, 2024 yılında emekliler için yapılan toplam artış yüzde 49.25 olarak duyuruldu.

BEKLENEN RAKAM

Mevcut enflasyon ve yükselen yaşam maliyeti koşullarında emekliler için yetersiz kalan bu zam sonrasında, milyonlarca emekli Ramazan ve Kurban Bayramı’nda verilecek ikramiyelere umut bağladı.

31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçimler öncesinde, hükümetin emeklilere bayramlarda “zamlı” ikramiye vereceği kesin bir beklenti içinde. Kulislerde dolaşan söylentilere göre, bu yıl için iki kez 5 bin TL olmak üzere toplamda 10 bin TL ödeme yapılacağı yönünde.

1500 TL EK İKRAMİYE

Hükümetin yanı sıra, İzmir Büyükşehir Belediyesi de kent genelindeki 25 bin emekliye 1500 TL’lik bayram ikramiyesi verecek.

İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Değerli emeklilerimiz, 2024’te de sizinleyiz. Sosyal yardım kriterlerine uyan 25 bin emeklimize Ramazan Bayramı öncesinde 1.500 TL nakdi destek sağlayacağız. Mutfaklarınızdaki yükü biraz olsun hafifletebilirsek ne mutlu bize” ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx