58 km metro yapacaktı! 5 yılın sonunda ‘İnşaata başlayacağız’ dedi

  •     HABER7

Büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlara 5 yıldır ulaşım, altyapı ve hizmet noktasındaki birçok konuda problemler yaşatan CHP’li belediyelerin vaatlerindeki başarısızlıkları da devam ediyor. 2019 yılı yerel seçimlerinden önce Ankara’ya 58 kilometre metro yapacağını ilan eden ABB Başkanı Mansur Yavaş‘ın 5 yılda 1 kilometre bile metro yapmadığı ortaya çıktı. Yavaş, görev süresinin bitmesine sayılı günler kala Mamak metrosunun yurt dışı kredisiyle yapılacağını açıkladı.

58 KM METRO VAADİ VERDİ

2019 yılı yerel seçimleri öncesi miting meydanlarında gezen Mansur Yavaş, Ankaralılara birçok vaatte bulunmuştu. Bu vaatlerden en öne çıkanlardan biri de Ankara’ya yeni raylı sistem hattı oluşturmaktı. Yavaş, bu kapsamda Ankaralılara iddialı vaatlerde bulundu. Yavaş, 5 yılda başkente toplam 58 km yeni metro ağı kuracağının vaadini verdi.

31 Mart 2024 yerel seçimleri için Ankara’dan tekrar aday gösterilen CHP’li Mansur Yavaş’ın karnesi zayıf çıktı. Yavaş’ın 58 km metro vaadinin tek 1 kilometresini bile inşa edemediği öğrenildi. Ankaralılara verdiği sözü tutamayan Yavaş, geçtiğimiz gün katıldığı bir toplantıda metro yapımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çorum Hitit Dernekler Federasyonu İstişare Toplantısı‘nda konuşan Yavaş, adeta iş bilmezliğini ifşa etti.

5 YILIN SONUNDA METRONUN “BAŞLAYACAĞIZ” DEDİ

5 yılda 1 km bile metro inşa edemeyen Yavaş, yurt dışı kredisi için hazırlıklarını tamamladıklarını ve Mart ayı içerisinde Mamak metrosunun inşaatına başlayacaklarını söyledi. Yavaş, “Yurt dışı kredisi ile inşallah mart içinde Mamak metrosu yapımı başlayacak. İnşallah önümüzdeki dönem de bitirmek bana nasip olacak.” ifadelerini kullandı.

“MECLİS’TE ONAYLADIK AMA ORTADA BİR ŞEY YOK”

Yavaş’ın Ankara’daki metro yapımı hikayesine yönelik AK Parti ABB Grup Başkanvekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse geçtiğimiz aylarda katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunmuştu. Metro yapımına yönelik kararın Meclis’te onaylandığını söyleyen Köse, “Mansur Yavaş seçim vaadi olarak 58 kilometre metro yapacağına söz vermişti. Bir kilometre bile metro yapamadı. Biz Meclis’te de onayladık ancak ortaya hala daha bir şey yok. Büyük ihtimalle bunu da seçim vaadi olarak kullanacak.” şeklinde konuşmuştu. 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx